top of page

SİZCE MADEN SUYU ZAYIFLATIR MI?

Güncelleme tarihi: 30 Mar 2019

Yemek yediniz ama mideniz de bir şişkinlik mi hissediyorsunuz. Siz de bu durumda maden suyuna başvuranlardan mısınız?

Faydalarını Bilmediğiniz Su: Maden Suyu

Çözülmüş halde gaz ve maden ihtiva etmekte olan kaynak sularının tamamına maden suyu adı verilir.  Maden suyunun sadece yemek sonrası içildiğinde sindirimi kolaylaştıran bir içecek olmayıp, bunun yanında onlarca faydasının olduğunu biliyor muydunuz?

Faydaları:

*İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu minerallerin çoğuna sahip olan maden suyu, magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum kaynağı. 

*Sindirim sisteminin etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

*Tuzun fazla tüketimi sonucu oluşabilecek ödemin ortadan kalkmasına katkı sağlar.

*İçerisinde bulunan sülfat sayesinde kabızlık sorununa iyi gelir.

*Maden suyunun dengeli bir şekilde tüketilmesi ve içerisinde yer alan magnezyum sayesinde kan basıncının düzenlemesinde ve sinir sisteminde rol oynar.

*Dengeli şekilde tüketimi yapılan maden suyu insanların kemik ve diş sağlığına büyük faydalar sağlamaktadır. Kemikleri güçlenen kişiler ileri yaşlarda oluşabilecek olan kemik sorunlarının da önüne geçer.

*İçerisinde bulunan sodyum sayesinde vücudumuzun asit-baz dengesini sağlar.

*Kas gelişimine de katkı sağlar.


MADEN SUYU ZAYIFLATIR MI?

Maden suları tek başına zayıflamayı sağlamaz. Fakat spor ve diyet yapanlarda şu gibi etkileri var: Spor yaparken harcanan minerallerin alınmasında yardımcı olan maden suları, diyetin yanında kullanıldığı zaman da hazmı kolaylaştırıcı etkisi var. Bununla beraber yüksek kalorili gazlı içecekler yerine kalorisiz maden suyu tercih edilmesi zayıflamamız için yardımcı olur.

Maden Suyunu Hamileler ve Çocuklar İçebilir mi?

!! Hipertansiyon, böbrek rahatsızlığı vb. sağlık sorunu yoksa eğer çocuklar içebilir. Vücuda zararı olmayıp, büyüme çağındaki çocukların kalsiyum, demir, çinko, flor gibi minerallere yetişkinlerden daha fazla ihtiyaçları var.

Maden suyunun hamilelikte tüketimi merak edilen konular arasında. Mineral takviyesine en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde, mineral açısından zengin olan maden suyu, hipertansiyon, böbrek rahatsızlığı vb. sağlık sorunları yaşanmıyorsa hamileler rahatlıkla tüketilebilir.

Sağlıklı yaşam için gerekli mineralleri vücudumuza almanın en kolay yollarından biri maden suyu tüketmek. Serinletici, hem de zengin mineral kaynağı olması özelliğinden dolayı, özellikle yaz aylarında tercih edilebilecek bir içecek.Mide, böbrek vb. rahatsızlığı olmayanlar günde 1 ya da en fazla 2 şişe maden suyu tüketebilirler.  

Sade maden suyu içemeyenler içine limon damlatarak tüketebilir. Su kadar yararlı içecek olan maden suyunu gün içinde içmeyi ihmal etmeyin.


#nutritionist #diyetisyen #nutrition #diyet #beslenme #sağlık #içecek #water #mineralwater #madensuyu #limon #tansiyon #hastalıklar #böbrekhastalığı #kemiksağlığı #hamilekadınlar #mineraller #vitaminler


HAYDİ, MADEN SUYU İÇMEYE :)

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page